Logo-Vukovi-height250Logo-Vukovi-height250Logo-Vukovi-height250Logo-Vukovi-height250
  • VESTI
  • SEZONA
    • Utakmice
    • Roster
    • Standings
  • TRENINZI
  • HALL OF FAME
  • ONLINE SHOP
  • KONTAKT
Veprovi bolji u „večitom derbiju”
09/04/2017
Krenuli i najmlađi Vukovi. Početak pionirske fleg lige U15
14/04/2017

Vukovi u borbi za CEFL

14/04/2017
Kategorije
  • CEFL
  • Vesti
Tagovi

Uskršnje subote otpočinje takmičenje u šampionatu Sportklub Centralnoevropske lige američkog fudbala (SK CEFL), koji startuje dvema utakmicama Istočne konferencije. U Kragujevcu, Divlji veprovi dočekuju novajliju u ligi, Istanbul Koč Remse, na terenu sa veštačkom travom stadiona „Čika Dača“ u 15 časova. Istog dana, beogradski SBB Vukovi gostuju mađarskim Budimpešta Kaubelsima, a ova utakmica počinje pola sata kasnije.

Iako su oba tima neporažena u dosadašnjem toku nacionalnih prvenstava, Kragujevčani imaju malu prednost nad turskim rivalom, jer su prošle subote savladali „večitog rivala“, Beograd SBB Vukove, tačdaunom razlike. Ipak, Remsi na megdan dolaze bez straha, kao prošlogodišnji učesnici finalnog turnira Lige šampiona.

Oba tima su ove sezone pojačana igračima iz inostranstva. Divlji veprovi svoje napade organizuju preko američkog kvoterbeka Iana Mekginisa, koji će u napadu tražiti hvatača Strahinju Stepovića. Kao internacionalac proteklih godina, Stepović je put do Veprova našao preko Nemačke, Švedske i Turske, gde je igrao upravo za istanbulske Remse. Njima dvojici će u napadu asistirati britanski raning bek Loran Čimanga, dok će odbranu pojačati američki defanzivac Alan Remzi.

Turci svoje uzdanice vide u kvoterbeku Kventinu Vilijamsu i univerzalcima, Čarlsu Mekreu i Andreu Vajtu, ali i u „uvozu“ iz Srbije, Ivanu Pavloviću, Savi Petroviću i Stefanu Drecunu.

Emotivno uzdrmani nakon poraza u Kragujevcu, SBB Vukovi će naizgled imati malo lakši zadatak u Budimpešti. Kaubelsi su izgubili u prvom kolu mađarskog prvenstva, u reprizi prošlogodišnjeg finala. Sada ih očekuje revanš sa SBB Vukovima, koji su ih prošle sezone u SK CEFL pobedili u Beogradu. Najuspešniji tim lige, sa 6 titula šampiona, SBB Vukovi i u ovom duelu slove za favorite.

SBB Vukovi su svoj napad pojačali Amerikancima, kvoterbekom Luisom Kindlom i trkačem Dvejnom Brejdijem. Mađarski tim svoje šanse vidi pre svega u domaćim igračima, ali i pojačanjima u odbrani, Majklom Smitom, Erikom Agjemanom i Patrikom Ogundžijem, u kojima će tražiti recept za zaustavljanje napada Beograđana.

Pristupanjem šampiona najjačih liga Austrije, Poljske, Danske i Turske, kao i aktuelnog prvaka Srbije, Divljih veprova, Sportklub CEFL liga je najjača do sada. U svojoj 12. sezoni, liga je opravdala postojanje i dočekala svoj procvat, na zadovoljstvo učesnika i brojne publike.

Podeli

Povezane vesti

09/07/2022

SBB Vukovi Beograd novi-stari šampioni Srbije!


Pročitaj više
07/07/2022

Serbian Bowl XVII: SBB Vukovi Beograd vs Wild Boars Kragujevac


Pročitaj više
06/07/2022

HALL OF FAME CLASS 2022 – IVAN GAVRILOVIĆ!


Pročitaj više
13/05/2022

Vikend posvećen mlađim selekcijama SBB Vukova


Pročitaj više

Comments are closed.

Pretraga

Vesti

  • Joshua Cartwright novi QB beogradskih Vukova!
  • SBB Vukovi Beograd novi-stari šampioni Srbije!
  • Vreme je za Serbian Bowl XVII – Večiti derbi ponovo u finalu!
  • Serbian Bowl XVII: SBB Vukovi Beograd vs Wild Boars Kragujevac
  • HALL OF FAME CLASS 2022 – IVAN GAVRILOVIĆ!

RSS SAAF

  • Ashton Heard ponovo u Veprovima!
  • Joshua Cartwright novi QB beogradskih Vukova!
  • Joshua Elias novo inostrano pojačanje Mamuta!
  • Predrag Šćekić novi glavni trener Wild Boars-a!

RSS CEFL

  • CEFL Cup final game recap
  • CEFL Cup final game announcement
  • The Unicorns repeat in CEFL Bowl XVI
  • CEFL Bowl XVI – Sweet sixteen

Instagram

U19 Večiti derbi! Borba za prvo mesto u regularno U19 Večiti derbi! Borba za prvo mesto u regularnom delu!
Stadion FK Rakovica, Subota, 5 novembar u 20.30 

.

#vukovibeograd #beograd #belgrade #ig_belgrade #instagramsrbija #srbija #serbia #americkifudbal #americanfootball  #sport #saaf
JOŠ JEDNA POBEDA JUNIORSKE EKIPE! 2-0 Savladana j JOŠ JEDNA POBEDA JUNIORSKE EKIPE!
2-0
Savladana je ekipa Kraljevo Royal Crowns 28:14

.

#vukovibeograd #beograd #belgrade #ig_belgrade #instagramsrbija #srbija #serbia #americkifudbal #americanfootball  #sport #saaf
Naš kvoterbek Dimitrije Obradinović @d_i_k_a_a j Naš kvoterbek Dimitrije Obradinović @d_i_k_a_a je proglašen za MVP utakmice u kojoj je reprezentacija Srbije tesno izgubila od Švedske. Dimitrije je 2001. godište i nastupao je za sve selekcije SBB Vukova i sa svakom je osvojio titulu. Čestitke Diko! 💪🏻🏆

.

#vukovibeograd #beograd #belgrade #ig_belgrade #instagramsrbija #srbija #serbia #americkifudbal #americanfootball  #sport #saaf
Drugo inostrano pojačanje je novi igrač na mestu Drugo inostrano pojačanje je novi igrač na mestu QB - Joshua Cartwright!

Joshua je u karijeri nastupao za više koledža (Southwestern College, Alabama A&M University) a prošle godine je imao prvi profesionalni angažman u Austriji.

Welcome to Belgrade Joshua! @_jayc_andretti 

.

#vukovibeograd #beograd #belgrade #ig_belgrade #instagramsrbija #srbija #serbia #americkifudbal #americanfootball  #sport #saaf
Zapratite nas

Facebook

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException
SBB Vukovi Beograd

3 months ago

SBB Vukovi Beograd
!Vreme je za polufinale Juniorske lige Srbije‼️Utakmica koja otvara polufinale je zakazana za subotu 19. novembar!Od 15:30 časova SBB Vukovi Beograd , koji brane titulu, dočekuju Kraljevo Royal Crowns - Краљевске круне na stadionu FK Rakovica 🏈 ...

Photo

View on Facebook
· Share

Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email

Twitter

SBB Vukovi BeogradFollow

Avatar
Retweet on TwitterSBB Vukovi Beograd Retweeted
AvatarSAAF@SAAFrs·

Novi vođa napada @SBBVukovi u nastupajućoj sezoni biće Amerikanac Joshua Cartwright!
https://www.saaf.rs/2023/01/24/joshua-cartwright-novi-qb-beogradskih-vukova/

Retweet on TwitterSBB Vukovi Beograd Retweeted
AvatarPro Level Sports Agency, LLC@ProLevelAgents·

Congratulations to @ProLevelAgents client Joshua Cartwright for signing a deal with the @SBBVukovi 💪🏈

Load More...
© 2021 SBB Vukovi Beograd. Sva prava zadržana. Webmaster: AvalaDSF